Çelik Zırhlı Harici Tip Tek Tüplü Tek Kılıflı Fiber Optik Kablolar


HCS DataLight kabloların aşağıdaki standartlara tamamen uygun oldukları test edilmiş ve onaylanmıştır:
  • ANSI/TIA-568-C.3
  • ISO/IEC 11801 (2nci Versiyon)
  • CENELEC EN50173
  • IEC 60332-1
  • IEC 60754
  • IEC 60793
  • IEC 60794
  • EIA/TIA-455

Açıklama

AÇIKLAMA

HCS DataLight serisi, Local Area Network(LAN)’lerde yüksek iletim hızında ses, görüntü ve data iletimi için kullanılmaya uygun  fiber optik kabloları kapsamaktadır. Tüm HCS DataLight SLT kablolar, titizlikle üretilmekte ve birkaç aşamadan oluşan, ürünün güvenilir olarak, en iyi performansta çalışmasını sağlamasını garanti eden çeşitli testlere tabi tutulmaktadır; bu sayede fiber optik kabloların tüm uluslararası standartlara uygunluğu da sağlanmış olur. HCS DataLight Çelik Zırhlı Harici Tip Tek Tüplü (SLT) kablolar, harici uygulamalar ve ağır endüstri koşullarında olağanüstü performans göstermek üzere dizayn edilmiştirler. Bu kablolar, 2-12 adet renk kodlaması yapılmış çıplak fiberlerin (fiber dış çapı: 250 mikron), jel dolgulu tek bir tüp içerisine konulması, tüpün üzerine su bloklama özellikli aramid iplik veya cam elyaf yerleştirilmesi ve  siyah renkli, UV korumalı, PE malzemeyle iç kılıflanması; iç kılıfın üzerine çelik zırh uygulanarak siyah, UV dayanıklılığı olan PE malzeme ile dış kılıflanması ile imal edilmektedirler. Bu yapı sayesinde, harici ortamlara, ağır sanayi koşullarına ve kemirgenlere karşı kablonun tam anlamıyla uygun olması sağlanmış olmaktadır. Çelik zırhın hemen altına, soyma ipi yerleştirilmiştir- bu sayede hem çelik zırhın hem de kablo dış kılıfının kolayca çıkarılabilmesi sağlanmış olur.HCS DataLight SLT kablolar, TIA/EIA ve IEC standartlarının gereksinimlerinin çok üzerinde performans göstermektedirler.

Fiber alternatifleri:  FİBER SEÇENEKLERİ tablosundaki tüm Multimode 50/125 mikron(OM2,OM3 & OM4), 62.5/125 mikron veya Singlemode fiberler.

Uygulamalar

HCS DataLight SLT kablolar aşağıda verilen örnekler de dahil olmak üzere çok çeşitli uygulamalarda kullanılabilirler:
  • Ağır sanayi koşullarında dahili ve harici LAN kablo uygulamaları.
  • Kablonun direkt toprağa gömülebildiği kampüs omurga uygulamalarında.
  • Harici olarak yeraltında kablo kanalları içersinden kablonun çekildiği uygulamalarda.

HCS DataLight kablolar, mevcut tüm LAN uygulamalarını, Gigabit Ethernet için IEEE802.3z protokolleri, 1000BASE-SX (Kısa Dalgaboyu Gigabit Ethernet) 1000BASE-LX (Uzun dalga boyu Gigabit Ethernet) &
IEEE 802.3ae 10GBASE-SR/SW 10GBASE-LX4 (10 Gigabit Ethernet) protokolleri de dahil olmak üzere desteklemektedirler.

Belirleyici Özellikler

  • Olağanüstü malzeme özellikleri ve kablo dizaynı – Benzersiz Century™ Ömür Boyu Garanti sağlar.
  • UV, kemirgenlere karşı dayanıklılık ve su dayanıklılığı sağlayan opsiyonel kablo yapıları – aynı kablonun pek çok harici değişik uygulamada problemsiz kullanılmasına olanak sağlar.
  • Kolay anlaşılabilen ve ayırdedilebilen renk kodlaması – fiberlerin kolayca ayrıştırılabilmesini sağlar ve kablonun sonlandırılmasını kolaylaştırır.
  • Aşağı doğru azalan ardışık metraj bilgisi- Kolay stok ve kablo kalan miktarı takibi sağlar.
  • Çelik zırh soyma ipi – kolay ve rahatça kablo çelik zırhının ve dış kılıfının soyulmasını sağlar.
  • Metraj bilgisinde yer alan parti numarası- Kabloya ait test sonucuna veri tabanımızdan ulaşılmasını sağlar.
  • Oldukça geniş ürün yelpazesi  En son teknoloji ürünü tüm kablo konstrüksiyonlarını mevcut kılar.
  • Benzersiz Kalite Güvence Programı -ürün iade oranının minimize edilmesini sağlar.